Nie można tego zrobić. Ale stosując pewne strategie promocyjne, umysł konsumenta można okiełznać, wpływając na jego siłę decyzyjną. Można im przedstawić materiał, który może być motywujący i przekonujący. Nie ma w tym żadnej magii; należy studiować i bawić się tylko psychologią ludzkiego umysłu. Ludzki umysł reaguje na różne sytuacje na różne sposoby. Niektóre kluczowe aspekty psychologiczne można zbadać w marketingu promocyjnym, aby uzyskać przytłaczającą reakcję klientów.
visit https://reklama-w-autobusach.waw.pl/2020/09/01/reklama-kontekstowa-na-platformy-od-google/
Ciekawość to chęć odkrywania nieznanego. Człowiek zawsze goni za wiedzą. Chcą wiedzieć więcej, niż wiedzą inni. Sekrety są po prostu trudne do utrzymania. To pragnienie może działać jako siła przyciągająca w marketingu. Klient nie będzie aż tak zainteresowany, jeśli powie mu się, że można zapewnić mu skuteczną dietę. Zamiast tego chcą usłyszeć sekret planu diety, który jest dostarczany.
Informacje nie powinny być wypuszczane zbyt łatwo. Oczywiście ważne jest, aby przykuć uwagę klienta za pomocą ciekawego nagłówka. Treść powinna być na tyle ciekawa, aby utrzymać zainteresowanie czytelnika do samego końca. W przypadku tytułów krzyżowych lub podtytułów początkowe tytuły zawsze będą miały tę zaletę, że rozwiną więcej ciekawostek niż kolejne podtytuły.
Jeśli treść mówi o tym, dlaczego klient powinien wybrać taką a taką firmę lub produkt, łatwiej będzie mu się do tego odnieść. Niech sprawa przemówi i wyjaśni się sama. Załóżmy, że firma chce sprzedać jakiś produkt przed datą wygaśnięcia i jest to najwolniejszy okres w sezonie, zwykła reklama nie załatwi sprawy. Klienci są na tyle sprytni, że myślą, że firma chce się pozbyć starych rzeczy. Zamiast tego, jeśli klienci otrzymają zniżkę lub ofertę ograniczoną w czasie, z wiarygodnego powodu, będą bardziej atrakcyjni. Każde działanie powinno mieć solidny powód.
Klienci są chciwi z marketingowego punktu widzenia. Rozumiejąc potrzebę klienta, można przygotować podstawę do treści. Przygotowując treść, należy wziąć pod uwagę ich chciwość. Należy im pokazać, jakie korzyści przyniesie im produkt lub firma. Chcą kupować korzyści w postaci produktów. Załóżmy, że reklamując kamerę, powiedzmy, że wyświetla ona wszystkie kolory widoczne gołym okiem, zamiast mówić, że obsługuje kolory 16-bitowe.
Samo określenie, że karta pamięci ma pojemność 2 GB, nie jest chwytliwe. Zamiast tego należy zacytować, że karta pamięci może pomieścić ponad 500 zdjęć, 100 utworów audio i 50 filmów. To z pewnością zwiększy entuzjazm klientów. Korzyści powinny być wyraźnie wymienione klientowi, a później można omówić inne informacje o produkcie, jeśli szuka on więcej. Nazywa się to wyszczególnieniem cech produktu. Cechy ujawniają, jakie cechy ma produkt, a korzyści opisują korzyści, jakie można uzyskać dzięki tym cechom. Każda funkcja może mieć więcej niż jedną zaletę, w zależności od różnych sytuacji i potrzeb klientów. Mnóstwo korzyści i mniej funkcji zawsze powinno być najlepszym rozwiązaniem.